Asma Tavan

       Asma tavan, mimari yapıya kullanışlılık ve dekoratif amaçlarla uygulanan yapı malzemelerinden biridir. Hem ışıklı hem ışıksız kullanılabilirliği ile bilinir. Çeşitli renk ve desenleriyle kişisel zevklerin yansıtılmasına olanak sağlar. Sonuç olarak yaşam alanlarının özgünleştirilmesine imkan tanır. Asma tavan modelleri, evlerin yanı sıra ofislerde de sıkça kullanılır.

        Günümüzde en çok ışıklı seçenekleri tercih edilen tavan modelleri mevcuttur. Katmanlı ve son derece etkileyici bir dekor oluşturabilen asma tavan modelleri mevcuttur. Çiçek Pen farkıyla sizler için yüksek kalite malzemelerden asma tavan dizayn edilmektedir.

Asma Tavan Yapımı ve Avantajları

      Asma tavanlar doğru kullanımla birlikte son derece estetik ve işlevsel sonuçlar vermektedir. Tecrübeli eller tarafından ölçülmesi, üretilmesi ve monte edilmesi gereken yapı bileşenlerinden biridir. Sizlere güvenle ve mutlulukla tanıttığımız bu ürünler pek çok yapı işlerinde kullanılmaktadır. Her yönden farkını gösteren Çiçek Pen ekibi deneyimiyle ortaya koyduğu sonuçlarda güveninizin karşılığını sonuna kadar vermektedir.

       Asma tavanlar, montajı sırasında el becerisi ve tecrübe kadar zevk ve hayal gücü de gerektirmektedir. Ülkemizde genellikle ham maddesi alçıpan, alçı karton, sac veya strafor olacak şekilde tasarlanır.

Asma Tavan Uygulama

      Maliyeti, uygulama süresi ve işçilik detayları, ayrıca uygulama alanının genişliğine göre asma tavan modelleri bulunmaktadır. Sonuç olarak bu ürünlerde sınırsız denebilecek kadar çok seçenek bulmak mümkündür. Uygulama yapılacak olan odanın yüksekliğine, geometrik şekline göre değişmektedir. Konseptine göre dilediğiniz modeli seçmeniz sağlanmaktadır.

      Tavan ölçüleri doğrultusunda hazırlanan asma tavanlar, led ve spot ışık gibi aksesuarların eklenmesiyle devam eden bir uygulama sürecidir. Yapım aşamaları, tavana göre farklılık göstermekte, sonuç olarak ciddi bir profesyonellik gerektirmektedir. 

       Asma tavanlar uzun ömürlü ve kullanışlı olduğu kadar estetik görüntü de sağlamaktadır. Asma tavan uygulamaları için dilediğiniz zaman Çiçek Pen ekibine danışabilirsiniz.